Ana Sayfa

AKILLI BİLEKLİK NEDİR?

Akıllı bileklik, günlük aktiviteleri takip etmeye yarayan bir nevi saattir. Ancak saat değildir ve akıllı saatler ile çok karıştırılmaktadır. Akıllı bileklikleri, akıllı saat sanan kişi sayısı küçümsenmeyecek kadar çoktur. Akıllı saatler, özellikleri ve fiyatları bakımından akıllı bilekliklerden çok daha üstün konumdadırlar.

Akıllı bileklikler, giyilebilir teknoloji ürünleri arasında en düşük fiyata sahip olan ürünlerdir. Akıllı saat almaya gücü yetmeyen veya almak istemeyen ancak günlük aktivitelerini takip etmek isteyen insanlar için üretilmektedirler.

Günümüzde Huawei, Xiaomi ve Vestel gibi teknoloji firmaları akıllı bileklik üretmektedirler. Ancak akıllı bileklik pazarının önemli bir kısmı Xiaomi’nin elindedir. Çünkü Mi Band ile her fiyata uygun akıllı bilekliği vardır. Bu nedenle tüketiciler tarafından daha çok tercih edilmektedirler.

Akıllı bileklikler Kalp ritmini ölçebilmektedirler. Aynı zamanda atılan adım ve kat edilen mesafeyi de hesaplamaktadırlar. Yakılan kaloriyi de aynı şekilde hesaplamaktadırlar. Ancak kat edilen mesafe ve yakılan kaloriyi hesaplama konusunda hassas sonuçlar veremeyebilirler. Çünkü kat edilen mesafe atılan adımın boyutuna bağlıdır. Her insan her zaman aynı ölçüde adım atmazlar. Aynı zamanda insanlar her an aynı kaloriyi yakmazlar. Bazı bileklikler de günlük uyunan saati de hesaplayabilmektedirler. Bunların dışında saati ve takvimi de göstermektedirler.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.