Ana Sayfa

CORONAVİRÜS HAVA KİRLİLİĞİNİ AZALTIYOR

Coronavirüs, dünyayı etkilemeye devam ediyor. Bir ilacının olmaması ve hızla yayılması nedenleriyle virüsün önüne geçilemiyor. Özellikle birçok ülkede sokağa çıkma yasakları ilan edildi. Listenin başında olayın çıktığı yer, yani Çin yer almaktadır. Ayrıca bazı Avrupa ülkelerinde de OHAL ilan edildi.

Çin’in bazı bölgelerinde haftalardır sokağa çıkma yasağı var. İnsanların sokağa çıkamaması nedeniyle ülkedeki bütün aktiviteler de durdu. Fabrikalar kapandı. Fabrikaların kapanması doğaya salınan karbondioksitin azalmasına neden oldu.

Hava kirliliği büyük oranda otomobillerin egzozlarından çıkan gazlardan olmaktadır. Gelişmiş ve kalabalık bir şehirde otomobillerin hareket dahi etmemesi elbette ortaya çıkan o gazın da kalkmasına neden oldu. Özellikle insanların tüketimlerini azaltmaları da aynı şekilde hava kirliliğini azalttı.

NASA tarafından paylaşılan görsellerde Çin’in hava kirliliğinin çok fazla azaldığı bariz bir şekilde görülmektedir. Bu olay sanayinin çevreye verdiği zararları ortaya koymaktadır.

BENZER YAZILAR  SEN BİR CEYLAN OLSAN ŞİİRİ / AŞIK VEYSEL

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.