Ana Sayfa

DEPRESYON NEDİR?

Depresyon, ruhsal bir hastalıktır. İnsanların duygusal olarak çökmesidir. Depresyona giren bir insan hayattan zevk alamaz. Duyguları çökmüştür. Yaptığı her şey ona boş gelir. İçine kapanır ve dışarı ile teması kesmeye çalışır. İnsanlar ile çok az konuşur. Uyku dengesi bozulur. Halsizlik görülür. Depresyon çok kötüdür. Çünkü depresyona giren bir insan, kendisini intihara kadar sürükleyebilir.

Depresyona birçok etken neden olmaktadır. Bunların başında yoksulluk gelmektedir. Daha sonra insanların aşk hayatları etkili olmaktadır. Bunların dışında ailevi sorunları, sevdiklerinin kaybı ve yaşadığı bir kaza gibi durumlar da kişileri depresyona itmektedir.

Günümüzde teknolojinin hayatımızdaki yerinin artması ve insanların asosyalliğe doğru gitmesi sonucu depresyon vakaları artmaktadır. Depresyon, kalıtsal olarak ailenin yeni bireylerine de geçebilmektedir.

Depresyonun belirtileri halsizlik, içine kapanıklılık ve uyku düzeninin bozulmasıdır. Bu halin en az iki hafta sürmesi gerekmektedir. Bu duygular iki haftadan az sürerse depresyon sayılmamaktadır. Depresyondan kurtulmak da mümkündür.

BENZER YAZILAR  ASKIYA ALMAK DEYİMİNİN ANLAMI NEDİR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.