Ana Sayfa

DÜNYADA COVİD-19 VAKA SAYISI 800 BİNİ GEÇTİ!

Çin’de ortaya çıkan Koronavirüs, Dünya çapında hızla yayılıyor. İnsanlara korku salan virüs, tüm dünyayı etkisi altına aldı. Küresel çapta üretimler durdu. Hayatın durduğu dünyada insanlar, evlerinden çıkamaz oldular. Hem Türkiye hem de birçok ülke sıkı tedbirler alıyorlar.

Dünya Çağında Koronavirüs vaka sayısı hızla artıyor. Özellikle ABD ve İtalya, virüsü bir türlü kontrol altına alamıyorlar. Dünya çapında Covid-19’a yakalanan sayısı 800 bini geçti. Hayatını kaybedenlerin sayısı ise 39 bine yaklaştı. Kurtulan insanların sayısı ise 170 bini geçti.

Virüsün en çok görüldüğü Ülke olan ABD, vaka sayısı ile Çin’i ikiye katladı. Bugün itibariyle ABD’deki toplam vaka sayısı 165 bin oldu. Toplam ölen sayısı ise 3.180 oldu. ABD’deki bilim adamlarının yaptığı açıklama ülkedeki durumu gözler önüne serdi. Yapın açıklama Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 100 bin ile 200 bin arasında olacağı ifade edildi.

İtalya’da durum halen ciddiyetini koruyor. Henüz son 24 saatteki durum açıklama yapılmasa da bugün itibariyle vaka sayısının 110 bine yaklaşacağı ve ölü sayısının 12 bini aşacağı öngörülüyor.

İspanya’da ise hem vaka sayısı hem de ölü sayısı hızla artıyor. 24 saatte 6500 yeni vaka tespit edildi. Böylece vaka sayısı 95 bin oldu. Ölü sayısı ise 8 bini geçti.

Çin’de gün geçtikçe hem yeni vaka sayısı azalıyor, hem de ölü sayısı azalıyor. Son 24 saatte sadece 79 yeni vaka tespit edildi ve sadece 5 kişi hayatını kaybetti.

Almanya’da vaka sayısı 67 bin, ölü sayısı ise 650 oldu. İran, son iki günde vaka sayısında hızlı bir yükselme yaşadı ve vaka sayısı 45 bini geçti. Ölü sayısı ise 2900’e yaklaştı. Fransa, İngiltere ve İsviçre’de halen son durum paylaşılmasa da vaka sayısı hızla artıyor.

BENZER YAZILAR  OPPO FİND X2 PRO

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.