Ana Sayfa

DÜNYADA KOVİD-19 SEBEBİYLE ÖLENLERİN SAYISI

Kovid-19, dünya çapında hızla yayılıyor. Küresel çapta darbe vuran virüs hayatı durdurdu. 180’den fazla ülkeye yayılan virüse karşı alınan önlemler hızla artıyor. Dünya çapında toplu alanlar kapatılıyor. Almanya, zorunlu olmadıkça bir alanda ikiden fazla kişinin toplanmasını yasakladı. Ancak virüs hızla yayılmaya devam ediyor.

Çin’de ortaya çıkan virüs, özellikle Avrupa’yı çok etkiledi. Dünya çapında Koronavirüs’ten ölenlerin sayısı 18.000’i geçti. Bugün itibariyle 20.000’i geçeceği tahmin ediliyor. En çok kayıp veren ülkeİtalya oldu. 24 saatte 680 kişi öldü ve İtalya’da ölenlerin sayısı 6.820 oldu. Bu rakam ile İtalya, virüsün çıktığı Çin’i ikiye katladı. İtalya’dan sonra Çin gelmektedir. Çin’de ölenlerin sayısı 3.281’dir. İspanya’ya, İran’dan sonra yayılsa da İspanya’da ölenlerin sayısının hızla artması sonucu 3. sıraya oturdu. İspanya’da şimdiye kadar 2.991 kişi hayatını kaybetti.

Koronavirüs’ten Korunma Yöntemleri

İran’da ölenlerin sayısı 1.934 oldu. Fransa’da 1100, Amerika Birleşik Devletleri’nde 422, Hollanda’da 276 ve Almanya’da da 159 kişi Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Türkiye’de de 7 kişinin daha hayatını kaybetmesi ile ölenlerin sayısı toplam 44 oldu. Türkiye, bu rakam ile Dünyada 15. sırada yer almaktadır.

 

Kaynak: Anadolu Ajansı

BENZER YAZILAR  AYASOFYA CAMİ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.