Ana Sayfa

DÜNYANIN BÜYÜK ŞİRKETLERİNİN İLK ÇEYREK GELİRLERİ

Spotify: Koronavirüs’ten kazançlı çıkan şirketlerden biridir.  Şirket, gelirini geçen senenin ilk çeyreğine oranla %22 artırdı ve 2 milyar dolar gelir sağladı.

spotifylogo

Neflix: İnsanların evlere kapanması sonucu bolca zaman elde ettiler. Bu zamanları da film izlemek veya oyun oynamak gibi çeşitli faaliyetlerle doldurmaya çalıştılar. Bu da dünyanın en büyük online film ve dizi platformu Netflix’in işine yaradı. Netflix, karını %28 oranında artırmayı başararak ilk çeyrekte 5,8 milyar dolar gelir sagladı.

netflix-revamps-logo

Facebook: Reklam gelirleri azalmasına rağmen gelirini %18 arttırmayı başardı. Böylece ilk çeyrek geliri 17.7 milyar doları buldu.

Facebook

Microsoft: Gelirlerini %15 oranında arttırmayı başardı. Böylece 2020 yılının ilk çeyreğinde 35 milyar dolar gelir elde etmeyi başardı.

Microsoft

Alpabeth: Alpabeth’i bilmeyenler için söyleyelim Google’ın bütün servislerini tek çatı altında toplama sonucu ortaya çıkmış bir şirkettir. Google’ın reklamları düşse de YouTube’ye artan yoğunluk sayesinde gelirini %13 artırmayı başardı. Böylece geliri 41,2 milyar dolar oldu.

alphabet inc

Apple: Koronavirüs nedeniyle satış oranları düşmesine rağmen diğer faaliyetleri sayesinde gelirini arttırdı ve 2020 yılının ilk çeyreğinde 41.2 milyar dolar kazanmayı başardı.

apple-emblem

BENZER YAZILAR  MOGARON

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.