Ana Sayfa

EN ÇOK İNSAN ÖLÜMÜNE NEDEN OLAN HAYVANLAR

10. Denizanası: Zehirlerini dokunaçlarında bulunan zehirler ile insan ölümlerine neden olmaktadır. her yıl ortalama 200 insanın ölümüne neden olmaktadır.

deniz anası

9. Arı: Arılar, her yıl ortalama olarak 200 ile 300 arasında insanın ölümüne neden olmaktadır. Arıların ısırması insanları zehirlemese de alerjisi olan insanların ölümüne neden olabilmektedir.

Close up view of the working bees on honey cells

8. Aslan: Aslanlar, her yıl ortalama olarak 300 insanı öldürmektedirler. Bu ölümlerin küçük bir kısmı hayvanat bahçesindeki saldırılarda olurken, büyük bir kısmı Afrika’da gerçekleşmektedir.

aslan-2

7. Bufalo: Her yıl ortalama 500 insan bufaloların saldırıları sonucu hayatını kaybetmektedirler.

bufalo

6. Fil: Filler, normalde saldırgan hayvanlar değillerdir. Ancak korktukları zaman çok saldırgan olabilmektedirler. Özellikle uysallaştırılmış hayvanlar bazı zamanlarda çığırdan çıkmakta ve insanların ölümüne neden olmaktadır. Bu büyük cüsseye sahip olan hayvanlar ortalama olarak 700 ile 800 arasında insanın ölümüne neden olmaktadırlar.

fil

5. Timsah: Çok güçlü çeneye sahip olan timsahlar her yıl 1500 ile 2500 arasında insanın ölümüne neden olmaktadır.

timsah

4. Su Aygırı: Ağır cüsseye ve sağlam çeneye sahip olan su aygırları Her yıl ortalama 3000 insanın ölümüne neden olmaktadırlar.

su aygırı

3. Akrep: Türkiye’nin neredeyse tamamında bulunan akrepler, dünya genelinde her yıl 5000 ile 6000 arasında insanın ölümüne neden olmaktadır.

akrep

2. Yılan: Dünyada en fazla ölüme neden olan hayvanlar arasında yılanlar listenin üstlerinde yer almaktadırlar. Yılanlar, her yıl 50.000 insanın ölümüne neden olmaktadırlar.

yılan

1. Sivrisinek: Sivrisinekler, küçücük canlılar olsalar da her yıl 1 milyona yakın insanın ölümüne neden olmaktadırlar. Bu kadar çok insanın ölümüne neden olmalarının sebebi ise bir hastalığı bir insandan başka bir insana taşıyor olmalarıdır.

sivrisinek

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.