FORUM

İnsanoğlunun sonu
 
Bildirimler
Tümünü temizle

İnsanoğlunun sonu

   RSS

0
Konu başlatıcı

İnsanoğlunun başına ne geliyor ise kendi eliyle yapıyor. Başka dünyalara gitme hayalleri kurarken kendi dünyasını görmezden geliyor. Aslında görüyor da çıkarlarına ters geliyor. 

Son zamanlarda küresel ısınmanın etkisini oldukça fazla hisseder olduk. Sıcaklıklar artık rekor seviyelere ulaştı. Karbondioksit seviyeleri ise her sene rekor kırıyor. Bilim insanları sıcaklıkların 3 ile 4 derece arasında artacağı yönünde uyarıyorlar. Yaptıkları senaryoları bozup daha kötüsün olacağını anlatıyorlar. Ancak boşa anlatıyorlar. İnsanoğlu halen dünyayı kirleterek yoluna devam ediyor. Isınmanın aşırı derece arttığından bahsediyor ancak ne kesilen ağaçları ne de doğaya salınan karbondioksiti umursuyor. Her sene yağan yağmur seviyesi gözle görülür derecede azalıyor. Kuraklık kapıda bekliyor. Ha geldi ha gelecek. Uyarılara rağmen insanlar halen su israfı yapmaktan geri durmuyorlar. Dedim ya görüyorlar ancak çıkarlarına ters geliyor. 

İstatistiklere bakılınca her yıl milyonlarca ağacın insanlar için kesildiği görülüyor. İsraf edilen su nedeniyle her yıl göller kuruyor. İsraf edilen gıdaya ise diyecek birşey kalmıyor. Dünyada obez olan insan sayısı açlık ile mücadele eden insan sayısından kat ve kat fazla iken ne söylenebilir ki?

Artık umudumuzu başka gezegenlerde yaşamaktan kesip dünya için daha fazla me yapılabilir bunu düşünmemiz lazım. Yoksa somumuzun pek de iyi olmayacağı kesin.

Cevabınız

Yazar Adı

Yazar E-postası

Sorunuz *

 
Önizleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı
Paylaş: