Ana Sayfa

KATLANABİLİR EKRANLI TELEFON NEDİR?

Katlanabilir ekranlı telefon, adından da anlaşılabileceği gibi katlanabilme özelliğine sahip olan telefonlardır. Yakın bir zamana kadar böyle bir teknoloji  yoktu. Yani yeni bir teknolojidir. Katlanabilir ekranlı telefonları üretmek kolay değildir. Yeterli bilgi ve teknolojiye sahip olmak gereklidir.

5d0b17787152d822c4b9605a

Katlanabilir ekranlı telefonlar, ortalarında yer alan menteşeler sayesinde katlanabilme özelliğine sahiptir. Elbette camın da katlanabilme özelliğine de sahip olması gerekmektedir. Camlar, hassas ve kolay kırılma özelliğine sahiptir. Bu tür telefonları yapmak için ekrana esneklik kazandırıldı.

960x0

Aslında katlanabilir ekranlı telefonlar üzerine uzun zamandır çalışmalar devam ediyor. Ancak bu çalışmalar gizli tutuldu. Özellikle Samsung, Huawei ve Xiaomi gibi teknoloji devleri katlanabilir ekranlı telefonlar üzerine ciddi yatırımlar yapıyorlar. Büyük firmaların bu tür telefonlara yatırım yapmalarının sebepleri gelecekteki telefonların katlanabilme özellikli olan telefonlara olan talebin artacağına inanmalarıdır.

galaxy-z-flip_talking_google_purple

Çentikli telefonların ortaya çıkması ile çerçeveli telefon çok az kaldı. Bu olay çok kısa zamanda gerçekleşti. Katlanabilir ekranlı telefonlar da yavaş yavaş piyasa girmeye başladı. İlk çıkartılan telefonlar, tüketiciyi tatmin etmese de yeni çıkartılan katlanabilir ekranlı telefonlar şirketlerin teknolojiyi geliştirdiklerini göstermektedir. Yakın bir zamanda olmasa da gelecekte katlanabilir ekranlı telefonlar, günümüz telefonlarını rafa kaldıracak gibi görünüyor.

galaxy-fold_highlight_kv_silver_end

Samsung Galaxy Fold

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.