Ana Sayfa

KİŞİSEL HAVA FİLTRESİ

Hava kirliliğinin hızla artması sadece insanları değil bütün canlıları etkiliyor. Yapılan çalışmalar sonucu hava kirliliğinin kuşların boylarının küçülmesine neden olduğu ortaya çıktı. Aynı zamanda hava kirliliği hem kemikleri eritiyor hem de beynin küçülmesine neden oluyor.

Gelişmiş ülkelerde sanayinin de gelişmiş olması sebebiyle hava kirliliği daha da fazla artıyor. Özellikle bazı şehirlerde bir gün kalmak 3-4 paket sigaranın verdiği zarara eşit. Maalesef günümüzde kirli havadan kaçış yok. İnsanların %90’ı mecbur olarak kirli havaya maruz kalıyorlar.

Atmōs-DSC08787-600x480

Kirli Havanın zararları ortaya çıktıkça temiz havanın önemi daha da  artıyor. Birçok şirket temiz hava üreten teknolojiler üzerine çalışmalar yapıyor. Bu şirketlerden biri de Amerika merkezli olan PositivAir şirketidir. PositivAir, Las Vegas, Nevada’da düzenlenen CES Fuarında bir cihaz tanıttı. Bu cihaz ağız ve burun çevresini kaplıyor. İçerisindeki hava filtreleri ile temiz havayı burun kısmına taşıyor. Kirli havayı ise dışarıda bırakıyor. Yapılan açıklamada bir cihazın, bir insanın günlük hava ihtiyacından fazlasını temizlediğini söylediler. Henüz satışta olmayan cihaz, yakın zamanda satışa çıkacak. Ancak ülkemize gelmesi zaman alabilir.

BENZER YAZILAR  HİNDİSTAN'DA GÜNLÜK 30 BİNE YAKIN VAKA ÇIKIYOR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.