Ana Sayfa

KORONAVİRÜS SON DURUM

Çin’de ortaya çıkan ve dünyaya yayılan koronavirüs, tüm dünyayı etkisi altına aldı. Çin’de yeni çıkan vaka sayısı çok azaldı. Dün itibariyle dünya genelindeki vaka sayısı 500 bini aştı. Hem vaka sayısı artıyor hem de ölüm sayısı artıyor. Ölüm sayısı ise 23 bini geçti. Virüsün yayılma hızı gün geçtikce artıyor. Milyonu geçmesi fazla sürmeyecektir.

81 bin vaka sayısı ile bugüne kadar hep en fazla vaka sayısına sahip olan Çin, bugün itibariyle yerini Amerika Birleşik Devletleri’ne bıraktı. ABD’deki vaka sayısı 82 bini geçti. ABD’deki bu yükseliş rekora gidiyor. Çünkü 24 saatte tespit edilen vaka sayısı 20 bini aşıyor.

İtalya’da da durum iyiye gitmiyor. Vaka sayısı 81 bine yaklaştı. Günlük 600’den fazla kişi hayatını kaybediyor. İtalya’da koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı ise 8’i geçti. İspanya’da da durum iyi değil. İspanya’da vaka sayısı 57 bini geçti. Ölü sayısı ise 4 bini buldu.

Türkiye’deki durumu günlük paylaşan Dr. Fahrettin Koca:

Test sayımız dün 5.035’ti. BUGÜN 7.286 olarak gerçekleşti. 1.196 yeni tanı kondu. Hastalar ve temas çevreleri izole edildi. 16 hastamızı kaybettik. Bu sonuçlarla can kaybımız 75’e, hasta sayımız 3.629’a ulaştı. Sizi ısrarla tedbirleri uygulamaya davet ediyorum.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.