Ana Sayfa

ÖDEMEYİ KOLAYLAŞTIRAN UYGULAMA

Dünya devi Amazon’dan bir yenilik daha geldi. Bu sistem parmak izi gibi çalışıyor. Ancak hem daha hızlı hem de elimizin tamamını kullanıyorsunuz. Günümüzde en hızlı ödeme sistemlerinden birisi de kart ile ödeme yöntemidir. Ancak bu sistem de en az 3 saniye sürmektedir. Hiçbir sıranın olmadığı zamanlarda bu kısa sürenin bile önemi çok oluyor.

Bu sorundan yola çıkan amazon en hızlı şekilde elleri kullanılabileceğini görmüşler ve böylece yola çıkmışlar. Sistemin çalışma prensibi çok basit. İlk önce Amazon hesabınız ile ellerinizi ilişkilendiriyorsunuz. Bu işlem aynı parmak okur gibi elinizi okuyor.

Sistem, sizin elinizi kaydediyor. Ürünü aldıktan sonra elinizi cihazın önüne getiriyorsunuz. Sistem sizin elinizden hesabınızı buluyor ve hesaptaki paranızdan ödemeyi yapıyor. Bu süre 1 saniyeden bile kısa sürüyor. Henüz bu sistem kullanılmıyor. Geliştirilmeye devam ediliyor. Yapılan açıklamalara göre hata payı milyonda bir. Bu hata payı geliştirilerek hata payı milyarda bire düşürülmeye çalışılıyor. Yakın bir zamanda sadece Amazon değil, daha başka şirketler de böyle sistemler geliştirebilirler.

BENZER YAZILAR  ACI SOĞUK DEYİMİ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.