Ana Sayfa

PİRAMİTLERİ UZAYLILAR MI İNŞA ETTİ?

Piramitler, yapıları sayesinde binlerce yıldır ayakta kalmayı başarmışlardır. Bu dev yapılar hakkında bilinmeyenlerin olması çeşitli teorilerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bu teorilerden birisi de zamanımızda azımsanamayacak kadar taraftarı olan piramitleri uzaylıların inşa ettiğidir. Peki bu ne kadar doğru? Gerçekten piramitleri uzaylılar mı inşa ettiler? İnşa etme nedenleri nedir?

Mısır’da bulunan birçok piramit o zamanın teknik imkanları ile yapılması imkansız görülen yapılardır. Bu piramitleri yapmak için hem mimari hem de teknik alanda çok gelişmiş olmak gerekmektedir. O zamanda o kadar ileri seviyede bilgiye sahip olunduğunu düşünmeyen insanlar ise uzaylıların yaptığını düşünmektedirler.

Uzmanlar, yıllardır piramitlerin hem içinde hem de etrafında çeşitli araştırmalar ve kazılar yapmışlardır. Bu çalışmalar sonrası yapbozun parçaları yerine oturmuştur. Çalışmalar sonucu uzaylıların inşa ettiklerinin de asılsız olduğu ortaya çıkmıştır. Piramitler, bizzat insanlar tarafından dönemin zorlu şartlarına rağmen inşa edilmiştir.

Peki nasıl inşa ettiler? O dönemde tekniğin az gelişmiş olmasına rağmen insan sayısının çokluğu sayesinde inşa edilebilmişlerdir. Uzun sürmüş ancak inşa edilmişlerdir. Taş ocaklarından insanlar tarafından oyularak çıkartılan büyük taşlar ya karadan tahtalar üzerinde sürükleyerek, ya da Nil Nehri’nden tekneler yardımıyla getirilirdi. İnşaatlarda çalışan insanlar köleler değil bizzat paralı çalışan insanlardı. Birçoğu devlete olan vergisini ödeyemeyen insanlardan oluşur ve mecburu olarak çalışırlardı. Piramidin en üstüne taşı çeşitli şekillerde çıkarırlardı. Bunlardan birisi de rampa yöntemiydi. Piramidin yanına dev bir rampa inşa edilirdi. Bu rampa sayesinde taşlar üste çekilerek çıkartılırdı. İnşaat tamamlandıktan sonra ise piramidin tamamına taşlar ile zımpara çekilir ve yapının pürüzsüz olması sağlanırdı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.