Ana Sayfa

SAMSUNG GALAXY FOLD

Yıllardır katlanabilir ekranlar gündemde. Birçok teknoloji firması katlanabilir ekranlı ürünlere büyük yatırım yapıyorlar. Ancak birkaç tanesinden başkası henüz elle tutulur bir ürün ortaya çıkaramadı. Katlanabilir telefonda rekabetçi olan firmalardan biri de teknoloji devi olan Samsung’tur.

iddialara-gore-samsung-galaxy-fold-un-cikis-t-12124305_amp

Samsung 2018’in aralık ayında Galaxy Fold’un prototipini gösterdi ve cihaz hakkında bilgi verdi. Halen geliştirme aşamasında olan telefon bazı pazarlarda satışta olsa da şuanda ülkemizde ön kayıttadır. 2000 dolara yakın bir fiyata sahip olan telefon sadece ülkemizde değil tüm dünyada pahalı bir fiyata sahip.

Daha önce benzeri olmayan bir cihaz. Galaxy Fold sadece yeni bir kategori tanımlamakla kalmıyor, aynı zamanda kategoriye de meydan okuyor.

Bugün, cep telefonundan bu yana en büyük buluşu sunuyoruz. Bugün, gelecek Galaxy Fold ile ortaya çıkıyor.

Ekran açıldığı zaman 7,3 inç’lik bir tablete dönüşüyor. Bu 7,3 inç’lik ekran 1536×2152 çözünürlüğündedir. Ekranın sağ üst köşesinde de iki adet kamera bulunuyor. Telefonun en büyük sorunlarından birisi de ekranın katlanma kısmında eğimin belli olması ve ekranın çok hassas olmasıdır. Ancak henüz yeni bir teknoloji olduğu için bu sorunlar ilerleyen zamanlarda çözülecektir. 12 GB ram’a sahip olan telefonun 512 GB ve 1TB’lık iki ayrı dahili depolama seçenekleri var. Bataryası ise 4380 mAh’dir.

galaxy-fold_highlight_kv_silver_end

Galaxy Fold’un diğer katlanabilir telefonlardan bir özelliği de dışa değil de içe doğru katlanmasıdır. Telefonun ekranı içe doğru katlanmaktadır. Telefon katlandıktan sonra dış taraftaki küçük bir ekran devreye giriyor. Yani telefonda iki adet ekran var.

Katlanır telefonun yeni bir teknoloji olması akıllara yeni sorular getiriyor. Bu sorulardan biri de “Acaba ekranın katlanabilir kısmının ömrü ne kadar?”. Bu soru üzerine Samsung çok fazla Ar-Ge çalışması yaptıklarını ve özel olarak tasarlanan menteşenin 200.000 defa rahatlıkla katlanabildiğini açıkladılar.

BENZER YAZILAR  AZİZ SANCAR SÖZLERİ

0ANm6ke.0

1 reply »

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.