Ana Sayfa

SAMSUNG GALAXY Z FLİP

Samsung, katlanabilir telefona ciddi yatırımlar yapıyor. Katlanabilir telefonda öncü bir marka olmak için çalışıyor. İlk katlanabilir telefonu Galaxy Fold’du. Ancak Galaxy Fold’dan istediği başarıyı elde edemedi. Bunun üzerine katlanabilir ekranda şekil değişikliğine gitti ve Galxy Z Flip’i ortaya çıkarttı. Galxy Z Flip’in, Galaxy Fold’dan farkı yatay olarak değil de dikey olarak katlanmasıdır.

Telefonda yepyeni bir hareket

Maksimum etki için inanılmayacak derecede kompakt

Galaxy Z Flip katlandığında şaşırtıcı derecede küçülen olağanüstü tasarımı sayesinde cebinize veya çantanıza kolayca sığar.

Samsung, Unpacked 2020 etkinliğinde Galxy Z Flip’i tanıttı. Galxy Z Flip’i, katlandığı zaman çok küçük bir şekil alıyor. Telefon açıldığı zaman 6,7 inçlik bir ekrana sahip oluyor. Katlandığı zaman arka kısmındaki 1,1 inçlik ekran aktif oluyor. Bu ekran 112×300 piksel çözünürlüğe sahip. Küçük ekran sayesinde telefon kapalı iken saati ve bildirimleri görmek mümkün oluyor.

galaxy-z-flip_talking_google_purple

Telefonun ön tarafında bir adet, arka tarafında ise iki adet kamera bulunuyor. Ön kamerası 10MP, arka kameralar ise ikisi de 12 MP’dir. 4K UHD kayıt yapabilmektedir. Aynı zamanda Süper Dengeli Çekim özelliğine de sahiptir.

samsung-galaxy-z-flip-price

Telefonların vazgeçilmezi olan parmak izi ise Samsung’un çoğu yeni telefonuna yaptığı gibi ekranda bulunuyor. 8 GB Ram’a ve 256 GB’da depolama alanına sahiptir. Bataryası ise 3300 mAh’dir. Kablosuz güç paylaşımı özelliğine de sahip.

Telefon dik bir şekilde durabiliyor. Alt tarafta başka bir iş, üst tarafta da başka bir iş yapılabiliyor. Telefonu kılıfsız kullanmayanlar için özel kılıfı telefonun yanında kutunun içerisinde verilmektedir. Telefonun fiyatına gelince yurt dışında 13.000 TL ile 14.000 TL arasında değişmektedir.

new-samsung-galaxy-foldable-smartphone-flip-phone-samsung-developer-conference-2019-2-920x470

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.